Nieuws

Open brief van COGEM en ZKBS aan de Europese Commissie

In een gezamenlijke open brief aan de Europese Commissie, uiten de Commissie voor Genetische Modificatie (COGEM) en de Duitse Zentrale Kommission für die Biologische Sicherheit (ZKBS) hun zorgen over de toelating van geneesmiddelen die zogenoemde self-amplifying mRNA’s (samRNA’s) of virale replicondeeltjes (VRP’s) bevatten, zonder dat ze een milieurisicobeoordeling ondergaan.

Beide commissies zijn van mening dat een adequate milieurisicobeoordeling hier essentieel is, zowel om de risico’s voor mens en milieu van zich replicerende moleculen te beoordelen alsmede om het vertrouwen en de acceptatie van geneesmiddelen die met behulp van moderne biotechnologie zijn ontwikkeld, te waarborgen.

In de brief doen de commissies verder een oproep aan de EC voor overleg tussen lidstaten en de EC over deze kwestie, en voor het ontwikkelen van richtsnoeren en procedures om de mogelijke risico’s van deze nieuwe toepassingen te kunnen beoordelen.

Zie: Joint open letter from COGEM and ZKBS on the environmental risk assessment of new vaccine developments based on self-replicating mRNAs and viral replicon systems